27. Kapitola

28. listopadu 2006 v 13:17 | Keirra |  Kdy to všechno skončí ?
27.Kapitola...

Patrick k nim pomalu přišel aby zjistil co se stalo.
"Máme společnost.",oznámil jednoduše Harry bez známky strachu.
"Fajn. Co uděláme?"
"Počkáme, je zbytečné před nimi utíkat zvlášť když se rozdělili. Leť za Kirkem a řekni mu ať zůstane ve vzduchu a ať útočí až na znamení. Ty se vrať zpátky, dáš plášť těm malým ať se můžou schovat."
"Dobře.",odpověděl a vznesl se.
"To je zvláštní.", poznamenal zamyšleně Patrick a povytáhl si kapuci ještě víc do čela, ne že by mu padala, protože to nebylo díku magii v oblečení možné, ale udělal to už jen tak ze zvyku.
"Jo, je. Jak můžou smrtijedi vědět kam mají jít. Vždyť Brumbál říkal, že Parkinsovi stěhuje do nového domu o kterém vědí jen naši."
"No právě. Jediná možnost je že máme u nás špeha, nebo se Parkinsová někomu svěřila."
Oba dva se na sebe ještě jednou podívali a pak si ve stejný moment vytáhli hůlky a vrátili se ke skupině.
"Co-co se děje?",zeptala se vystrašeně a vzala nejmenší dítě, které začalo plakat do náruče.
"Řekla jste někomu kam se stěhujete?",odpověděl Harry otázkou.
"Ne! Totiž…Jen mému bratrovi. Ale ten-ten by to nikomu neřekl! Je to můj bratr."
"V tom případě, by jste se mu už raději neměla svěřovat, protože teď za námi jde kdoví jak velké množství smrtijedů.",oznámil poněkud nabroušeně Patrick.
"Ale je to můj bratr! Přece by neohrozil život mých dětí, ani mě!"
"Na to teď není čas. Jaký je plán?", zeptal se Karl.
Jenže než stačil Harry odpovědět přistál vedle něj Devon a podal paní Parkinsové neviditelný plášť, která do něj hned zabalila své děti. Naštěstí byli ještě dost malé, takže se pod plášť vešli všechny tři.
"Máme pět minut, než k nám několik z nich dorazí.",oznámil Devon a rozhlédl se okolo.
Měli štěstí, že už byla polovina října a tudíž se stmívalo dřív. Nebyla sice tma, ale i šero jim dalo dobrou možnost na úkryt.
Harry se rozhlédl kolem, byli na dost špatném místě. Stáli na úzké silnici, která byla orámovaná několika stromy, všude kolem silnice se rozkládala zelená louka, na kterou dopadalo světlo vycházejícího měsíce. Jak byl rád, že dodrželi naplánovanou trasu, na které by je zahládl i naprostý idiot…
Pouze když se podíval na levou stranu, rozkládal se tam lesík, který byl ale aspoň dobrých pět kilometrů vzdálený, takže nebyla možnost jít se tam ukrýt a navíc když se smrtijedi rozdělili je možnost že někteří šli právě tam tudy.
"Fajn. Počkáme tady na ně.",řekl Harry.
"Cože! Ne, musíme utéct!"
"Paní Parkinsová a kam by jste utíkala? Dál po cestě kde by vás zahlédl i slepí? Nebo do toho lesa kde jsou nejspíš další smrtijedi?",řekl naprosto klidně Denis. No jo, jako Snape, nikdy ho nic nevyvede z míry.
"Ale co mé děti! Neumí ještě ani kouzlit! Jak je mám ochránit?"
Zatímco se tam tak dohadovali z lesíka vyšli dvě postavy.
"K zemi!",zavelel Patrick.
Naštěstí byli na pravé straně silnice, odplížili se až ke kraji, kde se skutáleli ze slabého srázu do příkopu, takže byli ukrytí ve tmě, navíc přímo před nimi byl docela široký strom.
"Fajn, tady to není tak špatný. Takovej hezkej ďolík.", oznámil Danny mírně pobaveně.
Harry musel uznat, že to bylo trefné pojmenování, byli teď v takové kolébce..
"Jo. Asi jsem si zaryl šutr do zad.",odpověděl mu jeho bratr stejným způsobem.
"Děsnej handicap.",ušklíbl se Harry.
"Co to s váma je! Vždyť jdou po nás smrtijedi a vy se bavíte!",vyjekla potichu.
"Klid. Chceme jen umřít s úsměvem na rtech."
"Tohle byla, ale dost blbá sranda.",oznámil Dannymu Denis.
"Tak jo, do práce.", řekl Harry a vyčaroval v místech kde byli zastírací kouzlo.
"Jdu to omrknout doleva, zjistím kolik jich zatím je a vrátím se.",řekl Patrick a vydal se skrčeně na levou stranu krytý příkopem ze všech stran.
"A já jdu doprava.",řekl Harry a za chvíli jim zmizel v očích.
"Jasně a my tu zůstanem, že jo hoši…. a dámo…..a děti."
"Co jste vlastně zač?", zeptala se nevěřícně a tiskla k sobě své nyní neviditelné děti.
Co jsou zač Harry už neslyšel, protože od nich byl už dost daleko.
Opatrně vyšplhal na okraj silnice a nenápadně se rozhlédl.
Zjistil že z lesa vyšlo už šest smrtijedů a překonali už dost velkou vzdálenost. Za necelých sedum minut budou určitě u silnice. Otočil se za sebe a strnul, po louce šlo dalších pět smrtijedů, ale naštěstí si ho nemohli všimnout, protože splynul s tmavou zemí na které ležel.zdálo se, že Patrick, nevyjmenoval všechno co tohle oblečení umí. Kouknul se na svou ruku, kterou měl položenou na zemi, jediné co z ní vyděl byli prsty, rukáv naprosto splynul s trávou. Vrátil se zpátky chvíli po tom co se vrátil i Patrick.
"Jsme v loji!",oznámil. "Harry, cestou kterou jsme přišli sem, jde aspoň sedum smrtijedů, navíc jsem si všiml i několika mozkomorů. Jen doufám že nenatrefí na Kirka, kterej si lebedí ve vzduchu."
"Od lesa jich jde šest a ze strany před náma pět. Za chvíli budou u nás a fakt silně pochybuju že nás jen tak minou."
"Jo, to fakt neminou, protože smrtijedi z mé strany důkladně prohledávají silnici a její okolí."
"Tak jo, vy tři tu s něma zůstaňte.", rozhodl Harry a podíval se přitom na dvojčata a Denise. "My jdeme vyřídit ty co prohledávají silnici. Ale buďte opatrní, ti co jdou od lesa tu budou za chvíli."
"Fajn! Dejte na sebe pozor!"
Harry, Patrick a Karl vyrazili.
Nešli moc dlouhou, po několika metrech se zarazili, protože slyšeli hlasy a kroky. Opřeli se o příkop a čekali na příležitost.
Za chvíli ze silnice dolů seskočil jeden smrtijed.
Harry zastavil dva své společníky, kteří se na něj chtěli vrhnout. Za chvíli totiž dolů seskočil další a třetí zůstal stát nahoře a pozoroval je. Zatím je ještě kryly hlinité stěny příkopu a tma, ale stačilo by aby přišli blíž a uvidí je. Smrtijedi co byli dole, k nim byli otočení zády, zatímco ten nahoře je popoháněl.
Harry jim posunkama naznačil, že nejdřív půjde ten co je nahoře.
Karl podivně zamával hůlkou a zamířil na smrtijeda nad nimi, z jeho hůlky nevyšel žádný paprsek, ale přesto smrtijed začal divoce mávat rukama jakoby nemohl mluvit a chtěl na to ty druhé upozornit.
Karl jim naznačil, že ho dočasně připravil o hlas. Harry tuhle kletbu znal, je to pokročilejší část magie a o hodně účinnější než obyčejné silencio, už jen proto, že člověk neví že je pod kletbou dokud se nepokusí promluvit. Harry se tohle kouzlo naučil, tehdy když pilně studoval v komnatě nejvyšší potřeby.
Využili toho, že ti dva jsou otočeni zády a stáhli ho k sobě dolů a přitom ho omráčili.
Vysvlekli ho ze smrtijedského pláště, který si oblekl Karl a vylezl nahoru. Díky dobrému bystrozorskému tréninku si pomocí kouzla změnil hlas, který byl totožný s tím který měl smrtijedi.
"Tam se něco hnulo.",řekl Karl a ukázal na opačnou stranu než byl Harry s Patrickem. Smrtijedi se tam rychlím krokem vydali a přitom seskočili do příkopu kousek od Harryho.
Bojovníci fénixe si vyměnili významné pohledy a oba zbavili hlasu jednoho ze smrtijedů, kteří si toho ale nevšimli protože nemluvili.
Rychle, ale potichu se k nim připlížili a skokem je strhli k zemi, mohli je rovnou omráčit. Ale už byla docela tma a ostatní smrtijedi by si všimli paprsků kleteb a hned by sem přiběhli.
Rychle je omráčili a oblekli si jejich pláště, Patrick, který byl taky vyučený bystrozor, změnil sobě i Harrymu hlas.
Vylezli z příkopu a připojili se ke Karlovi, který zcepeněle stál a zíral na nejméně dvacet smrtijedů, kteří teď stáli na silnici.
"Ještě je nemají!",oznámil jim tiše.
Harry bez váhání vyrazil ke skupince smrtijedů, aby nebylo nápadné že jako jediní stojí mimo. Byl tam nějaký hlavní smrtijed, který dával instrukce, Harry ho po hlasu nepoznal, takže nevěděl proti komu stojí.
"Tak co?",otočil se hlavní smrtijed na Harryho.
"Nikdo tam nebyl.",řekl Harry změněným hlasem a doufal, že právě na tohle se smrtijed ptá.
"Dobrá. Polovinu cesty máme za sebou, podle stop, šli právě touhle cestou, takže musí být někde tady, najděte je!",rozkázal a smrtijedi se poslušně rozběhli do všech stran.
"Fajn, připojte se k těm co hledají sami a likvidujte je.", oznámil jim šeptem a pak se rozdělili.
Pro Harryho to bylo jednodušší, protože mohl použít svou moc, ale to jen tehdy když si byl jistý že ho nikdo nepozoruje. Jednoduše smrtijeda zbavil hlasu a pak ho svou mocí vrhl proti stromu. Už skoro polovinu smrtijedů měli společnými silami mimo, jenže pak se to zvrtlo. Na jednoho smrtijeda začal útočit mozkomor a Harry si rychle domyslel, že to bude jeden z jeho členů. Smrtijed, se mozkomora rychle zbavil, jenže pak ho obklíčili smrtijedi a uzavřeli kolem něj kruh.
"Sakra!",zaklel Harry.
Rychle použil svou moc a odhodil všechny smrtijedy stranou. Harry i přes únavu vyběhl naproti Patrickovi, který už na sobě neměl plášť a pomohl mu na nohy. Zvláštní, že za takovou chvilku ho smrtijedi stihli takhle zřídit. Ale stačilo jen pár kouzel a byl zase v pořádku, teda aspoň několik jeho zranění. Smrtijedi se rychle vzpamatovali a vyšvihli se na nohy, jen tak tak stihl Harry a Karl vyčarovat kolem nich štít.
"Konec hraní! Teď když nás odhalili už to nebude tak snadné.",řekl Karl a hned potom si sundal smrtijedský plášť stejně tak i Harry.
"Je čas aby se náš milí Kirk taky zapojil!",ušklíbl se Patrick a vypustil na oblohu znamení fénixova řádu, které měli na zádech.
I když měli teď vyčarovaný pevný štít, začal pomalu ochabovat, to už ale stáli všichni členové bojovníků fénixe po svém boku a čekali až smrtijedi zdolají štít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 3. srpna 2007 v 21:19 | Reagovat

Napínavé !

2 ferda mravenrc ferda mravenrc | 29. srpna 2010 v 16:06 | Reagovat

luxus O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama