28. Kapitola - Návštěva ředitelny

2. září 2007 v 18:04 | Keirra |  My dvě vs Celý svět
Takže, nečekaně je tu nová kapitolka. Chci ji věnovat všem, kteří se stejně jako já strááášně těší do školy. Jinak, obvyklé upozornění, že to není zrovna moc dobrá kapitola, takže u mě nic nového.... Čekám na komentáře, takže na ně nezapomínejte!

Nejspíš mám nějaké násilnické sklony, protože jsem zjistila, že ta malá příhoda mi dodala skvělou náladu. Rozhodně mi ji zvedla víc než vycházka do Prasinek a Lilyiny podporu dodávající fráze. Doslova jsem poskakovala a tančila cestou zpět do věže. Kecala jsem samé nesmysli až se Lily smíchy popadala za břicho.
Byla jsem tak plná energie, že jsem společně s Lily aktivně vyběhla schody do pokoje, popadla krabici a zase jsme se smíchem utíkaly pryč z věže. Ten kdo si myslí, že krabice v mých rukou je ta nebezpečné krabice plná užitečných věcí pro pravé záškodnice, hádá správně. Obě naplněny adrenalinem, který nám snad zatemňoval mozek a odpuzoval od nás strach, jsme se vydali rovnou do sklepení. A ze sklepení do velké síně.
Smích jsme celou cestu dusili v dlaních, jenže já jsem od narození nemehlo, takže dvoje brnění se rozkutálelo všemi směry po tom co jsem zakopla a vzala ho sebou k zemi. Hluk přivolal paní Norrisovou, která má snad uši všude.
Lily se zasekla v půli kroku, smích ji v tuhle chvíli přešel. Jen třeštila vyděšeně oči na kočku a zalapáním po dechu tomu dodala správnou grády. Všimla jsem si, že má ta milá micinka ovázané všechny packy a mírně pokulhává. To asi způsobil ten menší výlet z okna.
Paní Norisová jakoby vítězoslavně zamňoukala a vydala se k odchodu.
"Ty někam jdeš obludo?",sykla jsem.
Přála bych vám vidět její reakci. Tipla bych to, že teprve teď mě poznala. Asi ještě zcela nezapomněla na naši malou epizodu. Vydala ze sebe jakýsi skřek a nasadila nejvyšší rychlost. Než stačila zmizet v prachu, přískokem jsem ji chytila za ocas. Ruce jsem si schovala do rukávů a snažila se ji udržet v náručí.
"Tak, je čas splatit dluh ne? Pomstít všechny studenty, kteří si v dobré vůli vyšli na procházku a skončili drhnutím bažantů, kvůli téhle potvoře."
"To nemyslíš vážně! Víš jaký to bude průšvih?"zasmála se, jenže aktivně mi ji podržela.
"Víš, něco mě napadlo, lepidlo bude něco jako náš podpis. Zoro zanechává svou značku!"řekla jsem spokoje když už jsem zase pokračovali v cestě.
"No…ale nebylo to moc krutý, co když se jí něco stane?! Raději se vraťme a odlepme ji od té stěny."
"Když jsem mluvila o těch studentech drhnoucí bažanty, myslela jsem sebe! Zaslouží si to, navíc do rána jsou to s bídou tři hodiny, třeba ji její páníček najde včas. Máš moc měkké srdce, zapomeň na to. My jsem přece dnes v noci spaly jako zabité."
"No ale…"
Popadla jsem ji za ruku a poklusem ji vedla do věže.
****
Zapadli jsme s Lily do poslední lavice. Obě s nadšením. Lily kvůli tomu, že se po víkendu může zase vesele učit a já s myšlenkou na výborné koláčky u ředitele Brumbála.
"Za pět půl deváté. Sakra já tu babu snad nenaseru! Vždycky mi to vyjde tak, že na dveře ředitelny klepu o půl deváté a kvůli ní to ještě zmeškám! Co si o mě bude ředitel myslet? Že neumím chodit včas? Co když sní všechny koláčky a na mě už nic nezbude!" šeptala jsem Lily.
"No to máš pravdu! Měla by ses stydět! Co si o tobě bude myslet?! Nedej bože aby si pomyslel, že se z tebe stala vzorná studentka."
"No! Ještě to by mi chybělo! Musím jednat."
Odsunula jsem se své půlky lavice brky, pergameny a učebnice a přichystala se na plán B.
****
Ve stejnou chvíli v ředitelně…
"Tvá sovy přišla jako na zavolání, Davide. Zrovna před pár dny mi profesor na obranu proti černé magii oznámil, že se vzdává své funkce. Má nemocnou matku a vrací se zpět do Irska. V téhle době je velice obtížné najít kompetentního profesora, takže jsem tvým dlužníkem."
"Měl jsem prostě jen štěstí nic víc v tom není řediteli."usmál se pohledný, svalnatý muž. "Něco s nového s Kate? Amanda říkala, že vám psala a informovala vás o téhle situaci."
"Tak proto chceš být zrovna profesorem místo toho abys dál rozvíjel svou slibně začínající kariéru bystrozora? Chceš se sblížit se svou budoucí sestrou?"usmál se chápavě.
"Vždycky jsem chtěl mít sourozence a teď když mám možnost ho mít, tak si ji nenechám proklouznout mezi prsty. Jenže myslím, že ona o to nestojí."
"Je mladá, ona si zvykne. Nedokáže se dlouho zlobit."ředitel se podíval na hodinky. "Už by tu měla být."
"Vy jste ji sem zavolal?"
"Ne, to ne. Ale je pondělí, jako první hodinu má přeměňování s profesorkou Mcgonagalovou. Takže pokud neporuší tradici, o půl deváté by tu měla být s dopisem plným stížností."
"A…víte, mohl bych…"
"Tu zůstat? To není dobrý nápad, musíš na ni pomalu. Je to skvělá dívka se srdcem na pravém místě, ale také je hodně tvrdohlavá a odhodlána stát si za svým."
"A kdyby nevěděla, že tu jsem?"zeptal se opatrně
"Tohle není správné."řekl a v tu chvíli se ozvalo melodické zaklepání.
Brumbál na syna svého dobrého přítele spiklenecky mrknul a ukázal na dveře kousek od nich.
****
Zaťukala jsem na dveře oblíbenou melodii a na můj vkus jsem až moc dlouho čekala na to prokleté slůvko dále. Já nevím co to se mnou je? Vždycky klepnu a hned vejdu, proč dneska čekám? Že by se vrátilo mé vychování z dlouhé dovolené? Ovšem to by znamenalo, že jsem někdy nějaké měla.
"Dobré ráno!",zahlaholila jsem vesele a napochodovala dovnitř.
"Kate. Vítej, ale čekal jsem tě už před třemi minutami."
Já to říkala! Teď si myslí, že jsem nedochvilná!
"Vy jste po ránu ale vtipálek."zacukrovala jsem spokojeně a hupsla přitom do křesla. "Vy si myslíte, že je to tak jednoduchý? Ty schody se snad po večerech množí a navíc na staré kolena se mi začíná šlapat poněkud těžce."
"Na stará kolena?"usmál se.
"Jasně. Mimochodem, mám pro vás psaní. Víte…já vám do toho nechci nějak zasahovat, ale lidé si každou chvíli musí všimnout s jakou periodou mě k vám paní profesorka posílá s psaníčkem. Lidé nejsou hloupí, nebo aspoň třetina z nich, a dojde jim, že je v tom mnohem víc než se zdá. Ne že bych byla expert na lidské vztahy a hlavně co se týče vztahů mileneckých. Ale jděte do toho! Směle, žádné červenání. Takové psaníčka vám dlouho nevystačí, už by to chtělo další krok. I když…co já vím co děláte celé dny a hlavně po večerech…"teď jsem začala vážně uvažovat. "Sakra, teď mi to bude vrtat hlavou. Máte mě zarazit dřív než o tom začnu pořádně přemýšlet. Teď na to budu pořád myslet."
"Nechtěl jsem rušit tvé zajímavé úvahy, možná tvé rady uposlechnu. I když profesorka by mě měla jistě za cvoka kdybych to udělal."
Pomalu otevřel psaní a zkoumavě se na mě podíval
"Otevřela si to?"odvětil s úsměvem a začetl se.
"No dovolte! Za co mě máte?! Myslíte si, že mám za potřebí lidem lézt do soukromí!" odvětila jsem dotčeně. "Špatně jsem to zapečetila, co? Já nevím proč mi to hloupé kouzlo nikdy pořádně nevyjde. Ať se snažím jak chci na jedničku se mi to nikdy nepovede. Asi bych měla pověsit dráhu zločinu na hřebík."
"Chce to jen víc praxe, zkoušej to dál a jistě se ti to jednou povede."
Tyhle konverzace přímo miluju, je tak super mluvit a něčem a přitom o ničem
"Vy mě vždycky tak skvěle podpoříte."zazubila jsem se a prohlédla si stůl. "Nechybí tu něco?"
Nač být skromná, že ano…
"Oh, promiň. Úplně jsem zapomněl. Černá káva s velkým obsahem cukru a koláčky."usmál se a mávl hůlkou.
"Všechno pro štíhlou linii."
Nechala jsem ho v klidu přečíst si dopis. Popadla jsem dva koláčky velké jako má dlaň, nebudeme přece na sobě zbytečně šetřit…
"Řeknu vám. Nic tak výborného jsem v životě nejedla. Proč se taková dobrota neobjeví u večeře."
"Jsou z mých soukromích zásob, nechávám si je dovážet."mrkl na mě zpoza listu.
"A já vám ujídám soukromé zásoby."
"Tím se netrap."
"Tak jo."doufám, že se mi alespoň trochu povedl lítostiví tón.
Ředitel dočetl list, složil ho a založil do jednoho šuplíku. Nemohla jsem si nevšimnout že ho zavíral velmi opatrně, protože už byl doslova přecpaný podobnými listy.
"Přeměnila jsi židli v prase?"začal s káráním, ale mírný úsměv mu z tváře nezmizel.
Stejně je to divné, tenhle chlápek se pořád usmívá. Až vyhodím školu do povětří, bude se stále ještě usmívat? Budu to muset vyzkoušet!
"Měly jsme přece přeměňování! Ztěží jsem si tam mohla rozložit nádobíčko a začít vařit lektvar."
"Židli na které seděla profesorka?"
"Asi jsem špatně mířila."další pokus o lítost.
"Měli jste přeměňovat jehlu na kotě."připomněl mi a zatvářil se opět káravě.
"Opravdu? A já si říkala proč je tam tolik koček a žádné prase."
Od srdce se zasmál a já pochopila, že z toho zase vyklouznu. Jo, není nad to utvořit si přátelství na vyšších místech.
"Jsem rád že jsi tu, je tu hodně věcí, které s tebou potřebuji probrat."nasadil klidný tón.
"Jsem jedno velké ucho."
Napila jsem se a popadla další dva koláčky. S takovou mu vyjím zásoby do posledního drobečku, ale že by mi to nějak vadilo se říct nedá.
"Mluvil jsem s madam Pomfreovou…"
"Aj. A to říkala, že to nikomu neřekne."přerušila jsem ho.
"Takže je to pravda. Opravdu jsi se se slečnou Evansovou poprala?"
"Ne! Jsme nejlepší kamarádky, my se spolu neperem. Sem tam na sebe něco nelichotivého zakřičíme, občas si vrazíme facku, ale rvát se…"
"Víš jak jsem to myslel. Podle toho, že na ošetřovnu přišli i vaše dvě spolubydlící s podobnými zraněními, usoudil jsem, že to byli právě ony s kým jste se porvali."
"Já bych tomu tak neříkala. Porvali… člověk si pod tím může představit spoustu věcí. Cákající krev, vyražené zuby, monokly, střeva všude kolem… Byla to spíš malá výměna názorů."
"Opravdu? Slečny Roterová a Doonová měly každá vyražený nejméně jeden zub, roztržený ret a několik pohmožděnin! Tohle se opravdu nedá nazvat pouhou výměnou názorů."stále zůstával klidným, takže mě to trochu uklidnilo.
"A co! Já měla naštípnuté žebra! A právo bylo na naší straně. Jsou věci, které se nedají vyřešit jinak. Prostě, když vás někdo uráží a osočuje, tak mu musíte dát najevo, že to dělat nemá! Teď už si na nás nedovolí ani křivě podívat. Dejte mi třeba měsíční trest, ale můj postoj se nijak nezmění. Litovat toho nehodlám."rozčílila jsem se.
"Co tak strašného vám mohli říct, že jste rozmlátili společenskou místnost?"
"Něco, co říkat neměli. Překousnu kecy na téma, že jsem kříženec a podobně, ale tohle už vážně přehnali. Ale o tom mluvit nebudu. Navíc…Rozmlátili, to je trochu nepřesné. Možná je jeden stoleček na maděru, ale to je tak všechno..."
"Dobře, uklidni se. Měl bych vás čtyři potrestat. Ale pokud mi slíbíš, že se to už nebude opakovat…"
"Slibuju!"vyhrkla jsem dřív než to stačil doříct a spokojeně jsem se uculila.
"Dobrá. Další věc, jistě jsi si všimla že poslední dobou na obyvatele Bradavic útočí lepidlový bandita."zkoumavě se na mě zadíval.
Páni, já mám jméno! Sice uhozené, ale mám!Přece jen se mi vyplatili noci bez spánku, kdy jsem pokládala nástrahy na neoblíbené profesory a žáky.
"Lepidloví bandita? Nějak nechápu…"
"Mluvím o lidech, kteří se záhadně přilepují k věcem. Jako například dnes ráno ve velké síni, kdy se celá zmiozelská kolej přilepila…"odmlčel se aby zauvažoval nad správným slovem.
"Zadky."pomohla jsem mu s úsměvem.
"Ano. Zadky k lavici neschopna vstát. Dále kočka pana Filche se objevila přilepená všemi packami na zdi a do třetice, profesor Jonnes. Který se přilepil od lokte po prsty na opěradla židle. A to nemluvím o předešlých útocích."
"Vy mě snad z těchhle…odporných věcí podezříváte?"uraženost hrát vážně umím.
"No, řekněme, že jsi jediná osoba, která mě jako možný viník napadla. Ovšem nechci tě odsoudit bez důkazů."
"Aspoň že tak. Myslíte, že bych byla schopná přilepit různé lidi k různým věcem? Víte já jsem schopná kde čeho, ale odtud potud!"
Nevydržela jsem jeho pohled a začala jsem se smát na celé kolo.
"Ale musíte uznat, že to byla skvělá zábava!"další výbuch smíchu když jsem si v hlavě přehrála dnešní snídali. "Ale to, že se směju neznamená, že bych to udělala. To fakt ne. Pokud by jste chtěl, mohla bych proklepnout pár lidí a najít vám viníka, ale zase nechci vypadat jako práskač…"
"Takže tvrdíš, že ty jsi to nebyla."
Nenápadně jsem zastrčila čouhající lepidlo hlouběji do jedné z kapes. Měla bych se přestat řídit heslem vždy připraven nebo se ještě sama prozradím.
Všimla jsem si Brumbálova pátravého pohledu, takže mi došlo, že mu to neušlo.
"Krém na ruce. Poslední dobou je mám strašně suché a popraskané…", šeptla jsem důvěrně a raději si nacpala plnou pusu tou dobrotou, kdyby náhodou přišli nečekané otázky.
"Dobrá, budu ti věřit i když se přitom musím hodně přemáhat."
"Děkuju! Já vždycky říkala, že jste chápaví a rozumný člověk."
Sakra, teď mu pro změnu lezu do zadku. Už budu držet jazyk za zuby
"Co máme dál na programu?"tak dobrá, nevydržím nemluvit.
"V pátek se bude konat rozloučení se členem profesorského sboru…"zase jsem mu do toho skočila.
"Jonnes?! On odchází? Že jo! Prosím, řekněte že odejde!"
"Profesor Jonnes, tu zůstává."
"No, člověk nemůže mít všechno. Počkat, budu hádat obrana proti černé magii bude opět bez profesora. Ale musí se nechat, že vydržel déle než ostatní, to ho ctí."
"Ano, rok a tři měsíce. Nejspíš opravdu bude to místo prokleté."poznamenal a upil ze svého šálku.
"A už máte náhradu?"
"Jistě, pan Richards se nabídl. David Richards.", řekl opatrně.
Dál jsem se vesele ládovala koláčky.
"Toho neznám.", pronesla jsem vesele a napila se, jenže mi zaskočilo a rozkašlala jsem se div jsem se neudusila.
"Richards? RICHARDS! To si ze mě děláte legraci! Oni se vetřou všude! Nejdřív zaberou náš barák, pak i školu! Jdou na to postupně, pěkně systematicky! On přece nemůže učit! Kolik mu je? Patnáct, šest? Vypadá jako by nedávno vylezl z plenek! Navíc podle toho jak vypadá se zdá, že neumí napočítat do pěti natož aby věděl,ze které strany hůlky vyletí kouzlo. A tohle nás má učit? Teď? V tak těžké době? To jste rovnou mohl poslat sovu do zoo a objednat si cvičenou opici, s ní by byla aspoň sranda!" hodně jsem se ovládala abych nekřičela, ale přesto jsem zvýšila hlas.
"Kate, uklidni se! Za prvé, Richardsovi jsou mí dlouholetí přátelé, tak o nich mluv prosím slušně! Dále, panu Richardsovi je dvacet pět let a můžu ti říct, že lepšího profesora jsem si nemohl přát, obzvláště teď v tak těžké době jak říkáš."
"Teď už i vy jste proti mně?! Fajn! Já tu vlastně ani nemusím být! V domu mě vyhodí a teď abych odešla i odtud!"
"Kate, postav se k problému jako dospělá, nikdo tě odnikud nevyhazuje a prosím posaď se. Chápu, že je to pro tebe těžké, ale ber to z druhé strany."
"Z druhé strany? Teď už jste i znalec duší? Já si vás vážím a proto prosím, nic neříkejte! Navíc musím jít. Naschle." zavelela jsem k ústupu než řeknu něco čeho bych mohla litovat.
U dveří jsem se zastavila a ještě se vrátila pro poslední koláček, přece ho tu nenechám.
"Nepotěšil jste mě, ale přesto přijdu zas." pronesla jsem s šibalským úsměvem a odešla.
Skoro během jsem se dostala do kabinetu profesora obrany proti černé magii a bez zaklepání vběhla dovnitř. Chudák se mě tak lekl, že se polil vařící kávou. Ledabyle jsem mávla hůlkou a zbavila ho toho a spustila na něj.
"Profesore! To nemůžete udělat! Nemůžete odtud odejít, my vás potřebujem! Konečně po letech sem přijde profesor s takovými kvalitami a vědomostmi a vydrží tu jenom rok? Navíc jak k tomu přijde pan Brumbál?! Teď aby sháněl další náhradu! Víte vůbec jak je teď zlá doba? Neustálé útoky, náhlé úmrtí a vy odejdete aniž by jste nás naučil jak se bránit. Sám Brumbál říkal, že nikoho lepšího nenajde. Pokud odejdete máte nás na svědomí! Tolik lidských životů, které pohasnou! Nebo se nechají zaslepit zlem, jelikož se nebudou moci ubránit. Pomyslel jste na to? My vás máme rádi! Nemůžete nás opustit!"
Zaskočeně na mě zíral.
"Já-já nevěděl že…že jsem tak oblíbený…"řekl zaskočeně a zrudnul.
"Oblíbený? To je slabé slovo! Pro nás jste bůh! Nikdy se nikdo netěšil do hodiny tak jako teď. Mezi těmi starci co tu učí jste jediný na koho se dá podívat! Polovina děvčat z celé školy vás horoucně miluje! A já taky! Nemůžete odejít, prosím!"
Jestli byl předtím rudý, nevím jak bych jeho barvu pojmenovala teď.
"Ale pan brumbál říkal, že už má náhradu…"
"Myslíte si, že by vám řekl pravdu! Je tak ohleduplný, nechtěl aby jste se užíral pocitem viny! Ale přitom byl tak smutný a zničený. Nejspíš ani nespal. Nikdo sem nechce jít učit! Vy jste naše jediná naděje!"
"Asi-asi bych si s ním měl promluvit."
"Ano. Pojďte! Honem!"
Doprovodila jsem ho až k chrliči počkala až vyjde nahoru, kdyby náhodou chtěla pláchnout.
Tak, to by jsme měly. Krize je zažehnána....


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (604)
Zobrazit starší komentáře

501 kajinka kajinka | 19. června 2008 v 17:40 | Reagovat

Quistynka: tak registrovany partnerství už je ale jestli registrovane virtuální partnersví to netušim ale byla bys prukopnicí:)

502 kajinka kajinka | 19. června 2008 v 17:41 | Reagovat

jenom dotázek neexistuje nejakej rekord v počtu komentářů k jedné kapitolce?

503 Quistynka - HLEDÁ SE ROMAN Quistynka - HLEDÁ SE ROMAN | 19. června 2008 v 21:46 | Reagovat

Jelikož nepřibývají kapitoly, tak jsem si přečetla všechny komentáře xD Ano, jsem na tom hodně špatně!

No jak jsem si tak četla, tak jsem zjistila, že jeden kluk, co si říká Roman se tu dlouho neozval. Nic o něm nevím, ale asi se jmenuje Roman xD Neznáte ho někdo? ten byl na mě takovej hodnej, tak by byla škoda, kdyby propásl nový kpaitoly... Sympaťák to byl.

Roman: Ozvi se, už se ze mě stává okurka!! x)

504 Tomick Tomick | E-mail | 23. června 2008 v 18:16 | Reagovat

Nechapem ale koniec skolskeho roka je pre mna zatial najlepsi nielen ze mi ucitelia poprilepsovali znamky, spravil som skusky na vodicak ale este aj moja najoblubenejsia poviedka bude pokracovat tak toto som necakal!!!!

P.S. Keirra nepochybujem ze aj tato kapitola bude vyborna, venuj sa pisaniu raz budes urcite slavna.

505 Agnes... Agnes... | 24. června 2008 v 14:27 | Reagovat

Ahoj... prosimte bude nejaka ta dalsi kapitolka? uz se na ni trepu.. pises skvele...

506 nk nk | 25. června 2008 v 18:25 | Reagovat

už jsem to skoro vzdala, ale od té doby, co Keirra napsala, jsem zase koukám několikrát denně a těším se jak malá :)

Ale začínám se bát, stli to nebyl jen další planý slib... :-( Keirro,řekni, že to tak neni a dej sem to slíbené pokračování, moooooc prosím!

507 Twigy:) Twigy:) | 26. června 2008 v 13:16 | Reagovat

jj, něco sem napiš ať víme, na čem sme  (nebo běž aspoň někdy na icq!!!:)

508 Twigy:) Twigy:) | 27. června 2008 v 16:26 | Reagovat

koukám se sem deně minymálně třicetkrát.........prosíííííííím, něco sem napiš, třeba, už mám tři a půl stránky prosííííím

509 Betty Betty | 28. června 2008 v 12:31 | Reagovat

tak něco napiš!!:D Třeba i to že jsi to musela všechno smazat, hlavně něco:D

510 Twigy:) Twigy:) | 28. června 2008 v 14:51 | Reagovat

jojo,  ale na mazání ani nemysli!:)

511 Twigy:) Twigy:) | 29. června 2008 v 11:48 | Reagovat

takže čerství zprávy: keirra oknečně po dlouhý době byla na icq, takže se mě podařilo zjistit, že maluje pokoj a tak nemá čas na psaní. A když sem jí řekla, ať sem aspoň něco napíše, tak se vymlůvala, že prej nemože, že má v rukách jejího nového psa, mimochodem, jmenuje se Spike a je to čivava, tak že sem mám napsat něco já , noo, tak sem to napsala, ale nestihla sem se jí zeptat, za jak dlouho ta kapitolka bude.....

512 nk nk | 30. června 2008 v 20:18 | Reagovat

Ach jo

513 kika kika | 1. července 2008 v 9:40 | Reagovat

mocinky moc plosííííííííím at´ je co nejdřív už se hrozně těším,ale můžeš napsat kapitolu taky k povídce "jsme na to dva" ta je taky skvělá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

514 mishel mishel | 1. července 2008 v 21:24 | Reagovat

woow ako pozeram tak mas slusny ohlas :)) zatial (aj so mnou) 514 komentov :D:D wooooow gratulujem

515 Betty Betty | 2. července 2008 v 17:19 | Reagovat

515:D...a co bys čekala? vždyť komu by se tahle skvělá povídka nelíbila??:D

516 nk nk | 2. července 2008 v 20:05 | Reagovat

Jo povídka je super, ale ty komentáře jsou spíš z nudy, teda myslím nudného čekání

trvá to strááášně dlouho a já už vlastně zapomněla děj :"-(

517 Twigy:) Twigy:) | 2. července 2008 v 21:53 | Reagovat

nk: tak si to přečti znovu....já už sem to četla několikrát a ještě mě to neomrzelo:D

518 nk nk | 3. července 2008 v 10:21 | Reagovat

jj, já si to znova přečtu, a ráda, ale až tu bude pokračování... to to pak začnu číst od začátku, aby mi to hezky navazovalo...

Nemá smysl to číst tedka a pak další rok čekat na pokračování a zase to mezitím zapomenout...

519 nk nk | 3. července 2008 v 10:25 | Reagovat

No rok - přeháním, zatím je to 10 měsíců, ale vypadá to "nadějně", že toho roku dosáhnem..

A někdo psal, že se sem Keirra bojí chodit, že se bojí negativních ohlasů - neni padlá na hlavu? copak si myslí, že bychom sem rok chodili a neustále škemrali o pokračování, kdyby se nám to nelíbilo??

520 mishel mishel | 3. července 2008 v 22:16 | Reagovat

tak dufam ze bude aj pokracko :)) tato poviedka ma fakt chytila :)) gratulujem ja som narocny citatel :D:D:D

521 Roman Roman | 6. července 2008 v 9:40 | Reagovat

Tak jsem se sem prisel po delsi dobe podivat a vidim ze zadna kapitolka nepribyla :-(

Doufam ze jeste nejake pridas protoze je to fakt super

522 Twigy:) Twigy:) | 6. července 2008 v 12:51 | Reagovat

no, dívám se sem každý den , minimálně dvacetkrát a už mě z toho pomalu ale jistě začíná hrabat.....no, a kapitolka nikde......

523 Twigy:) Twigy:) | 6. července 2008 v 12:51 | Reagovat

no, dívám se sem každý den , minimálně dvacetkrát a už mě z toho pomalu ale jistě začíná hrabat.....no, a kapitolka nikde......

524 Twigy Twigy | 13. července 2008 v 20:00 | Reagovat

jupííí, četla sem si kousek nové kapitolky a supr....no, taky sem Keirru...hmm..Denču  ukecávala, ať to dopíše...ale prej nemá nápady....no, tak mě napadlo,  že jestli byste měli někdo nějakej nápad, tak to sem napište....možná se Keirra inspiruje, a SNAD to dopíše:-*

525 Ivi Ivi | 15. července 2008 v 13:52 | Reagovat

Nj...

je aby to byla TA Keirra...

Protože tu nic nepřibilo

526 Twigy:) Twigy:) | 15. července 2008 v 18:46 | Reagovat

no, nechci vědět, co tím naznačuješ....

527 Quistynka Quistynka | 15. července 2008 v 21:47 | Reagovat

no já taky ne :D Jinak můj nápad je na fóru a jestli se tam nikdo nedostane, tak to sem možná zkopčim..... jestli nebudete zlobit xD

528 Twigy:) Twigy:) | 16. července 2008 v 13:57 | Reagovat

no, koukla sem se na ten tvůj nápad, a taky by se mě něco takového líbilo....no , ale vážně pochybuju, že by se na to Keirra mrkla, tak sem te skopírovala a poslala, na icq.....samozdřejmě jako vzkaz, protože tam nebyla...moje nápady se jí nelíbily a je fakt, že byly dost blbý, tak snad se jí bude zamlouvat tohle víc, než to moje a dopíše to, jinak to ode mě pořádně schytá....

529 kika kika | 18. července 2008 v 13:43 | Reagovat

Jestli semka něco nepřidáš tak mě zavřou do cvokhazu protože se zblázním z toho čekání!

530 kika kika | 18. července 2008 v 13:43 | Reagovat

Jestli semka něco nepřidáš tak mě zavřou do cvokhazu protože se zblázním z toho čekání!

531 kajinka kajinka | 18. července 2008 v 17:32 | Reagovat

já už se zbláznila pokaždé  když sem někdo napíše o tom že už je kousek nový kapči tak si vemu výtisk My dvě vs Celý svět (který jsem si už musela udělat, protože číst to pořád z pc nejde) a znovu si to celý přečtu abych si osvěžila všechny podrobnosti....no nejsem blázen

532 kika kika | 20. července 2008 v 19:20 | Reagovat

No já už se taky zbláznila a jestli si ty blázen tak asi jo ale já taky a už sem vzdala číst to od znova!

533 kika kika | 21. července 2008 v 13:06 | Reagovat

Prosím tě keirro nevíš za jak dlouho bude další kapitola k téhle skvělé povídce?Doufám že co nejdřív!

534 markus markus | 21. července 2008 v 21:37 | Reagovat

hm tjn

535 Bajussa Bajussa | 22. července 2008 v 22:11 | Reagovat

přesně tak..vzal si mi slova :D

536 Claire Claire | 28. července 2008 v 22:06 | Reagovat

Ahoj Keiro i Twiggy. Keiro, dnes jsem začala s tvou povídkou a mám hotovo, opravdu úžasný kousek, krásně se četla, připravila jsi mi jejím prostřednictvím spoustu perných chvilek, tím myslím záchvatů smíchu, které ne a ne skončit.. Teď mě ale dohnal smutek, strašně moc moc bych chtěla číst další a další kapitoly.. Rozhodně bych ti chtěla říct, že oplýváš talentem a je velká škoda, že se očividně psaní prostě vyhýbáš. Máš tu spoustu příznivců, kteří by tě za další spadnutí ze židle díky smíchu u fungl nové kapitolky bezpochyby nosili na rukou... A s tebou to nic nedělá:-( Proč?;-(

537 Claire Claire | 28. července 2008 v 22:33 | Reagovat

My toho nechceme tak moc, jen nějaké popichováníčko Katie a Siriuse, nějakou malinkatou zápletečku... Kapitola nemusí být nijak dlouhá, jen když bude osobitá, o což vážně strach nemám. Pokud bys překonala svou nechuť nebo nedůvěru ve své příběhy, či co tě odrazuje, tak nikdo, kdo tě čte, nezapochybujeme, že nám tím připravíš příjemné chvilky u čteného slova, které ať si myslíš, jak si myslíš, je opravdu jedinečné... Obdivuju tě a fandím ti, jen by to chtělo rozhoupat se;-)

538 kika kika | 29. července 2008 v 16:03 | Reagovat

Claire má pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

539 Betty Betty | 30. července 2008 v 17:57 | Reagovat

souhlasím s Claire a to ve všech směrech, nesmíš se bát, nevim jak ostatní, ale myslím že jo, by uvítali třeba jen jednu 1 A4, nebo snad ne??

540 Annie Annie | 30. července 2008 v 19:16 | Reagovat

já bych uvítala cokoli ... hlavně že by se tu něco objevilo

541 dada dada | Web | 30. července 2008 v 19:44 | Reagovat

aj ja by som uvitala aspon kusok a je jedno u ktorej poviedky

542 veronika veronika | 3. srpna 2008 v 22:11 | Reagovat

myslím, že se budu ještě měsíc smát....je to fakt super povídka

543 maros maros | 4. srpna 2008 v 17:44 | Reagovat

tenhle tyden .. kurvadrat uz to su 2 mesiace .. neviem o co tu komu ide :( ?

544 Twigy:) Twigy:) | 4. srpna 2008 v 22:16 | Reagovat

klídek, neprožívej to tak.....stejně asi žádná kapitolka už nebude

545 Bajussa Bajussa | 5. srpna 2008 v 17:18 | Reagovat

to nám došlo..

546 nk nk | 5. srpna 2008 v 20:52 | Reagovat

buhužel :-(

547 Quistynka Quistynka | 7. srpna 2008 v 19:58 | Reagovat

Zbijem jí! xD

548 Twigy:) Twigy:) | 8. srpna 2008 v 13:26 | Reagovat

fajn, tak já na ni vletím, až ji někde potkám:D

549 kika kika | 8. srpna 2008 v 22:21 | Reagovat

Twigy určo na ní vlet´ prosííííííím tě přemluv jí at´ dá k čemukoliv kapču jinak jí zbijem jako Kate a Lil zbili Lisu s Margaret!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A to můžeš věřit že by to bylo sado maso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

550 Ivi Ivi | 9. srpna 2008 v 9:14 | Reagovat

Twigy: Myslim, ze to moje naznaceni...bylo presne...anebo Keirra odjela k mori.

551 Twigy:) Twigy:) | 9. srpna 2008 v 11:28 | Reagovat

Ivi: k moři fakt nejela, ona jen nemá čas, a když už ho jednou za čas má, tak je líná něco napsat.....

552 nk nk | 11. srpna 2008 v 13:37 | Reagovat

Tak já mám po dovče, ale koukám, že tady stále nic nového... začínám pochybovat, že se ještě někdy dočkáme...

553 kika kika | 15. srpna 2008 v 14:03 | Reagovat

Bééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé Keirro jestli nepřidáš co nejdřív budeš moct další kapču tak budeš mít na svědomí něčí smrt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BBBBBBBééééééééééééééééééééééééééééééééé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

554 Dia Dia | 1. září 2008 v 11:52 | Reagovat

Další,Další,Další,Další...

555 lilianka lilianka | 2. září 2008 v 10:12 | Reagovat

no,rok presiel, kapitola nepribudla, teda kazdodenna kontrola straca zmysel

a je to skoda,velka skoda

takze, vidime sa niekedy nabuduce

556 kika kika | 2. září 2008 v 14:59 | Reagovat

Hele Keiro uz rok (teda rok to bude teprve v 18:04) tu nic nepribylo chtelo by to napravit!!!!!!!!!!!!!!

557 Twigy:( Twigy:( | 3. září 2008 v 21:16 | Reagovat

zbohem nová kapitolko.....

558 nk nk | 4. září 2008 v 13:15 | Reagovat

jo taky už jsemto čekání vzdala, očividně to nemá smysl.... škoda :-(

559 Annie Annie | 5. září 2008 v 14:00 | Reagovat

vy ste ale pesimisti;-))...já pořád doufám...šance je mizivá...tak

fajn...buďme upřímní...jaká je vlastně šance že po roce!!! se tu něco objeví??

malá???mno spíš žádná ale....doufat můžem;-))...nebo jak se to

jinak řiká???naděje umírá poslední???

560 Quistynka Quistynka | 8. září 2008 v 21:45 | Reagovat

Brm brrrrrrm....

561 kajinka kajinka | 11. září 2008 v 0:27 | Reagovat

Ale děti nebrečte maminka vám na dobrou noc přečte My dvě vs Celý svět....tak jednou budou probíhat večery v českých domácnostech.....NAVAL DALŠÍ KAPITOLU MAMI....a tak pokud to nedopíšeš

Já už opravdu nevim jak jinak naznačit zoufalost

562 wewe wewe | 12. září 2008 v 16:20 | Reagovat

To seš tak ráda že máš tady takový zoufalý fanoušky, kteří se tě doprošují o další kapitolu?, Já tě prosím, prosím...

563 Twigy Twigy | 13. září 2008 v 11:47 | Reagovat

lidi, keirra sem už ani nechodí, tak myslím že  je zbitečný sem psát , ať napíše další kapitolku.....

564 luna de sade luna de sade | 19. září 2008 v 16:06 | Reagovat

No už je to rok co sem byla tato poslední kapitola přidána,nedávám tomu velké naděje že by keirra začala psát k tehle povídce kapitoli ale je to škoda  tahle povídka je jedna z nejlepších jakou jsem četla a tak kdyby pčece sem zavítala  tak  moooooooooooooc  tě prosím pokračuj v téhle povídce je fakt skvěle úžasná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

565 Bajussa Bajussa | 20. září 2008 v 14:31 | Reagovat

To luna de sade: Ty neumíš číst bo co?

To Twigy: No, tak to je super..myslím, že si aspon zasloužíme (když už z nás udělala takovy debily) aby sem aspoň ještě jednou zavítala a sama napsala, že končí..

566 Twigy Twigy | 21. září 2008 v 9:06 | Reagovat

to Bajussa: řeknu jí....pokud ji někdy někde potkám, nebo se nějakým zázrakem oběví na icq, ať sem něco napíše, protože mě taky docela štvě, že na tento blog totálně kašle

567 Quistynka Quistynka | 21. září 2008 v 17:19 | Reagovat

Bajussa: To chce klid :)))

Twigy: To bys byla hodná. Protože už se to čekání nedá vydržet.

568 Bajussa Bajussa | 21. září 2008 v 19:21 | Reagovat

To Quistynka: já jsem klidná xD

569 yvainne yvainne | E-mail | 29. září 2008 v 14:09 | Reagovat

krasna kapitolka ele uz by trebalo dalsiu.....

570 kajinka kajinka | 9. října 2008 v 19:57 | Reagovat

holka to sis nevšimla jak dlouho se tu modlíme aby nejakou pridala

571 markus markus | 10. října 2008 v 21:24 | Reagovat

Nic jo - tag ja si dam zas na rok pauzu

572 kajinka kajinka | 17. října 2008 v 11:02 | Reagovat

ne v domově důchodců to dočteme

573 Betty Betty | Web | 21. října 2008 v 21:30 | Reagovat

Přišla jsem. Viděla jsem. Jsem nasraná. Odcházím.......

574 milan smetana milan smetana | Web | 23. října 2008 v 17:56 | Reagovat

Pěkný blog. Pokud chcete potěšit oko nebo se naučit malovat, podívejte se i ke mně.

575 Bajussa Bajussa | 23. října 2008 v 20:05 | Reagovat

To Betty: vystihla jsi to nádherně ;)

576 kika kika | 25. října 2008 v 16:38 | Reagovat

To Betty:vzala jsi mi slova.

577 Ten-jehož-jméno-raději-nevědět Ten-jehož-jméno-raději-nevědět | 26. října 2008 v 17:37 | Reagovat

Tragedie... Keirra odesla do vecnych lovist:(((( Rek bych, ze na tenhle blog docista zapomela:(( jeste ji skusim napsat na mail, ale jestli se do tydne neozve... Dalsi kapcu k nicemu uz necekejme:(((

578 Ten-jehož-jméno-raději-nevědět Ten-jehož-jméno-raději-nevědět | 26. října 2008 v 17:38 | Reagovat

Mimochodem to uz zas bude skoro rok, co sem ji poslal zbyvajici obetovany kapitoly. Od ty doby se tu nezmenilo ani to, ze by je vymenila:(

579 Ten-jehož-jméno-raději-nevědět Ten-jehož-jméno-raději-nevědět | 4. listopadu 2008 v 16:58 | Reagovat

tak vazeni, mam spatnou zpravu:( uz to je tyden co sem psal keirre na mail a dosud neodepsala. pochybuju, ze zapomela i na vlastni email, i kdyby jich mela vic. nekolik moznosti: keirra prisla o pocitac a nema moznost najit jiny, keirre se neco stalo a nedostane se k pocitaci, keirra se na nas proste vykaslala a nebo... nevim. kazdopadne pochybuju, ze se jeste objevi. ja uz se smiril s tim ,ze ty povidky nidky dopsany nebudou...

580 nk nk | 4. listopadu 2008 v 21:38 | Reagovat

Tak děti, je čas udělat pápá...

581 Betty Betty | Web | 11. listopadu 2008 v 20:53 | Reagovat

Pápá Tinky Winky, pápá Dipsy, pápá Lálá, pápá Pó:D

ne že bych se na Telletubies dívala:D

582 kika kika | 16. listopadu 2008 v 14:48 | Reagovat

Pápá!!!!!!!

583 Sarushik Sarushik | Web | 16. listopadu 2008 v 22:07 | Reagovat

To je škoda že skončila ty povídky byly mooooocinky kláááásnýýý...doufám že si na nás ještě vzpomene :(

584 Sarushik Sarushik | Web | 21. listopadu 2008 v 20:44 | Reagovat

KEIRO!!! Chodím sem vždycky když jsem na počítači a pořád nic...říká se že naděje umírá poslední...a jak vidím už dávno umřela!!! :(

585 Terka Terka | 26. listopadu 2008 v 13:04 | Reagovat

Teda, tak jsem se sem zas jednou podívala a co nevidím... no právě, že nic... Teda Keirro, to snad ne vždyť už to je rok, nemusíš napsat nic závratně dlouhýho, ale aspoň něco by to chtělo ne.... Tvý povídky jsou fakt skvělý, umí pobavit... a ty se na to takhle vykašleš... Vím, že nemusí přijít nápad hned.. ale takhle dlouho...

Tak se tedy taky loučím... Ale stejně sem budu občas chodit.. a doufat, třeba nakonec přece něco dopadne...:o)

586 Kate.Tonks vlk Kate.Tonks vlk | 30. listopadu 2008 v 13:33 | Reagovat

Ehm počkej...*výbuch* jo dobrý už je to v pohodě*dochechtává

se*.Máš vůbec tušáka jakou mě;takovýmu slepejši; dalo práci

přelouskat všechny komenty???!!!!(asi jenom šest set ale to je v

pohodě, fakt neřeš to*kuwa se na to vykašlu*a stejně mám jenom

polovinu:D)Už je to asi rok...??co něco napsala..a to ani já nemám

takový stávky(a to je co říct)ale co tak si řikám...když tolik komonetů

tak proč ne rovnou jeden pekelně dlouhej což?*já vím štvu vás:D)

T

a

k

ž

e

a

b

y

b

y

l

o

j

a

s

n

o

p

ř

d

á

š

o

k

a

m

ž

i

t

ě

n

ě

c

o

n

o

v

ý

h

o

j

a

s

n

ý

??????????????????????????????????(jinak si mě nepřej!*nebezpečně

uží oči a chystáá vrhací hvězdy s granátem*

To by jsme měli*hrabe mě*.

Ale musím říct skvělá povídka...vždycky se u toho nasměju!

Měj se a jestli víš co je pro zdravý dobré přidej něco!

587 Kate.Tonks vlk Kate.Tonks vlk | 30. listopadu 2008 v 13:34 | Reagovat

P.S.   chybička se vloudila(chyba v matrixu)

588 Twigy:) Twigy:) | 8. prosince 2008 v 19:41 | Reagovat

zdravim.... Dlouho sem se tu neukázala (no jo, zapoměla sem, že tento blog ještě vůbec existuje) ...a nesu špatné zprávy. Na 100000000% sem už nikdy žádná kapitolka nepřibude, a Keirra uvažuje i o zrušení blogu. Takže doporučuju všem, co si její povídky oblíbili, ať se je stáhnou do počítače, stejně jako sem to udělala já, aby si je někdy v budoucnu mohli zase přečíst, protože asi v nejbližší době to tu bude kaput.:(  

No jo, přemlouvala sem ji už tolikrát, že sem to i vzdala, takže pokud jí pořádně rupne v bedně, tak sem možná i nějaký ten komentář hodí, před tím než to tu zruší.....pokud si na to rušení vůbec udělá čas....šmárja sem se nějak rozepsala takže končím. čágo:-*

589 dada dada | 15. prosince 2008 v 19:49 | Reagovat

koniec?

naozaj koniec?

ja som ešte stále tak nejak dúfala...

tak ale chcem poďakovať za tie krásne chvíle preplnené smiechom pred monitorom (alebo aj pod stolom), ktoré si mi (aj nám) pripravila svojimi poviedkymi preplnenými humorom a vtipom. Som rada, že som sa na túto stránku dostala, a tak ešte raz ďakujem za to všetko, čo si pre nás napísala.  

Prajem ti všetko dobré do ďalšej kapitoly tvojho života aj keby mala byť bez nás (vidíš? ešte stále trochu dúfam). Tak sa maj krásne, Keirra, a aj všetci ostatní, čo ste sem zablúdili. Lúčim sa s úsmevom, ktorý želám aj vám :-)

590 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 30. prosince 2008 v 19:47 | Reagovat

Omlouvám se, jestli to budete považovat za spam. Odkaz, který posílám, je pro všechny autory HP ff z ČR:D Ježiš, to je zkratek... Je to skupina na facebooku. Pokud ho neznáte, není se čeho bát, používají to statisíce lidí, spousty z Česka...

No, co chci říct je, že doufám, že se k nám připojí co nejvíc lidí...

591 markus markus | 11. ledna 2009 v 19:32 | Reagovat

No tak to je supr nemam rad lidi co neco rozdelaj ale do konce to nedotáhnou  :(

592 CiHaLeMa CiHaLeMa | Web | 14. ledna 2009 v 21:28 | Reagovat

koniec?? nieee ;((

593 klárka...kaj.inka klárka...kaj.inka | 17. ledna 2009 v 12:24 | Reagovat

ani si tolik komentářu nezaslouží...za povídku určite ale za to že nás neumí sama poslat nekam to mě štve

594 Zubatá Zubatá | Web | 31. ledna 2009 v 18:25 | Reagovat

Jak tak koukám, nová kapitol asi nebude, co? :(

Ale jinak je to báječná povídka, chlemtala jsem se u ní jak debil.

595 STELLA STELLA | E-mail | 6. února 2009 v 23:15 | Reagovat

Tak musim velmi velmi pochvalit.Vzdy som chcela vediet ako to mohlo prebiehat.Teda zivoty Jamesa,Lily a Siriusa.Takze skvelo napisane.Je to vtipne!A ohladom toho ze tebe ako autorke sa to vtipne nezda,tak to bude mozno tym,ze to pises.Aj mne sa to casto stava,ked pisem.Ale ujistujem ze je to fakt super.Dufam,ze Sirius bude stastny,lebo si to zasluzi. Len z jednej veci som fakt sklamana.A to strasne moc. :(((( A to z tej,ze Sirius nie je realna postava:Ja by som ho brala vsetkymi desiatimi :D  A mam este jednu malu prosbicku.Nedali by sa tie romanticke sceny medzi Kate a Siriusom trosku viac rozpisat?Lebo v jednej chvili sa bozkavaju a clovek sa z toho nestihne ani spamätat a uz to skoci niekam inam... :(

596 STELLA STELLA | E-mail | 6. února 2009 v 23:19 | Reagovat

To si robite srandu,nie?O tom zruseni.... :(((

597 Twigy Twigy | 7. února 2009 v 21:23 | Reagovat

né, ale než se k tomu dostane, tak umřeme stářím

598 STELLA STELLA | E-mail | 7. února 2009 v 21:53 | Reagovat

Takze ona to ide fakt rusit????A neexistuje niekto kto by v tom chcel pokracovat?Na jednej strane chapem,ze ma toho vela,ved aj ja tento rok maturujem,ale na druhej strane,takto namotat ludi a potom s tym seknut....

599 Twigy Twigy | Web | 8. února 2009 v 23:15 | Reagovat

pochybuju, že by v této povídce chtěl někdo pokačovat(nebo že by to někdo zvládnul stejně jako keirra), takže si to akorát můžete přečíst znovu, nebo se tu na to vykašlat(jako já, mě už harry potter vůbec nebere). A jestli to někdy zruší je jen ve hvězdách...myslím že už ani neví, že má nějaký blog

600 STELLA STELLA | E-mail | 9. února 2009 v 17:36 | Reagovat

No ja Harryho tiez nejako moc nemusim.Ale  tak Jamesa a Siriusa a spol.Tak to je super....tak ale co uz....

601 tichoslap tichoslap | E-mail | 15. února 2009 v 13:44 | Reagovat

omg, twigy, ved si jej segrenka, tak jej konecne dohovor...nech to dokonci...ved staci uz len par kapitol, aby to nejako uzavrela...pls, vsetci sa na teba spoliehame :D

602 Twigy Twigy | Web | 17. února 2009 v 17:12 | Reagovat

tichoslap: no , ale to že sem její sestřenka je mi prd platný, když prý prostě nemá čas ani nápada a prostě na to sere...

603 Claire Claire | 27. února 2009 v 21:34 | Reagovat

Poslední slova téhle povídky: KRIZE JE ZAŽEHNÁNA... To bylo předčasné říkat:-D:-D:-D

604 klarka.kajinka klarka.kajinka | 12. dubna 2009 v 12:01 | Reagovat

hele pipky moje z diskuze kam se podela nase diskuze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama